Umiem Pływać 2018 - Gmina Czarna Dąbrówka

Umiem Pływać 2018

„Umiem Pływać”  2018

Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Rokitnik otrzymało grant w wysokości 22.680,00zł w ramach otwartego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów na naukę pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Projekt został napisany we współpracy z Referatem Programu Unijnych Gminy Czarna Dąbrówka. Zadanie będzie realizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać.

Zakłada  systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z nauki pływania. Głównym celem programu jest upowszechnianie sportu, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności z zakresu pływania, poznanie zasad bezpiecznego przebywania nad wodą, kształtowanie zdrowego stylu życie.

W ramach projektu w nauce pływania pod okiem instruktora uczestniczyć będzie 120 uczniów ze wszystkich szkół położonych na terenie naszej gminy:
1. 54 uczniów SP Rokity
2. 26 uczniów z SP Czarna Dąbrówka
3. 23 uczniów z SP Nożyno
4. 17 uczniów z SP Jasień

Program „Umiem Pływać” obejmuje przeprowadzenie 20 godzin lekcyjnych nauki pływania w ramach 10 wyjazdów po 2 godziny lekcyjne w okresie od  lutego do listopada br. Zajęcia będą odbywać się w piętnastoosobowych grupach pod okiem instruktora i opiekunów.

Całkowity planowany koszt realizacji zadania wynosi 41.990,00zł, dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki 22.680,00zł (180 zł na ucznia).