Szkolenia Komputerowe - Gmina Czarna Dąbrówka

Szkolenia Komputerowe

Kursy z zakresu podnoszenia kompetencji komputerowych

Od grudnia minionego roku na terenie naszej Gminy Czarna Dąbrówka prowadzone są kursy z zakresu podnoszenia kompetencji komputerowych z naciskiem na rozwój umiejętności obsługi biurowych programów pakietu Microsoft Office. Są one skierowane dla osób pracujących, chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Cały kurs został podzielony na trzy działy, tj. podstawy obsługi komputera, obsługa narzędzi Word, Excel i Power Point oraz trzeci moduł z zakresu podstaw funkcjonowania sieci komputerowych i umiejętności świadomego poruszania się w Internecie.

Każdy z działów kończy się egzaminem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Wynikiem pozytywnie zaliczonego egzaminu kończącego kurs jest certyfikat IC3, którego wystawcą jest firma Microsoft. Należy dodać, że zasięg certyfikacji IC3 to 128 krajów i 12 języków narodowych.

Kursanci zdobywając kompetencje cyfrowe, wzmacniają swoją pozycje na rynku pracy, zwiększając swoją efektywność i wydajność zawodową.

Kurs zrealizowany w miejscowości Rokity w miesiącu grudniu swój finał znalazł w dniu 03 stycznia 2018 roku, gdzie kompetencje cyfrowe rozwijało 17 kursantów. Natomiast obecnie trwa kurs w miejscowości Czarna Dąbrówka z udziałem 8 kursantów. Całość finansowana jest ze środków unijnych.

W dalszym ciągu prowadzony jest nabór na kolejne edycje z udziałem zarówno osób pracujących jak i bezrobotnych.

Więcej informacji można zasięgnąć u informatyka Urzędu Gminy pod nr telefonu 598212643.